Muhsin Abay

Muhsin Abay
  • Doğum Tarihi 1945
  • Doğum Yeri Karaman
  • Meslek

1945 yılında Karaman'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Karaman’da yaptı. 1968’de Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültenin Ziraat Ekonomisi ve İşletmeciliği Kürsüsünde 1971 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1972-73 eğitim döneminde Montpellier / Fransa Institut Agranomique Mediterraneen (IAM)’de İktisadi Kalkınma ve Karar Alma Metodolojisi konusunda staj yaptı.

1976 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde “Gediz Havzasında Üretici Gelirine Etki Eden Faktörler” konulu tezini sunarak ziraat doktorasını tamamladı.

1993’te Paris HEC Management Üniversitesinde “İşbaşındaki Yöneticileri Geliştirme” stajı yaptı.

1970 yılı sonunda Adana Teknik Ziraat Müdürlüğünde uzman, 1971-80 yıllarında EÜ Ziraat Fakültesi Tarım İşletmeciliği Kürsüsünde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve dört yıl Ziraat ve Gıda fakültelerinde İşletme Yönetimi dersleri verdi.

1981-84 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Etüt ve Araştırma Dairesi müdürü olarak görev yaptı.

Daha sonra özel sektörde ülkemizin önde gelen gruplarında sanayi, hizmet, medya ve eğitim alanlarında hizmet veren kuruluşlarda 1989 - 2002 yılları arasında üst düzey yöneticilik ve çeşitli kuruluşlarda danışmanlık görevlerinde bulundu.

Ekonomi, yönetim, organizasyon, çevre koruma konularında çok sayıda makalesi yayımlandı. Zaman yönetimi, yetki devri konularında konferans ve eğitim seminerleri verdi. 

Zamanı Değerlendirmek (2000) adlı bir kitabı vardır. 

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha