Durmuş Ali Özbek

Durmuş Ali Özbek
  • Doğum Tarihi 1960
  • Doğum Yeri Yukarıçağlar Köyü
  • Meslek Öğretmen

1960 yılında Ermenek İlçesi, Yukarıçağlar Köyünde doğdu.

İlkokulu köyünde, ortaokulu Güneyyurt Kasabasında, liseyi parasız yatılı olarak Akşehir Öğretmen Lisesinde okuyarak 1979 yılında mezun oldu.

Üç yıla yakın Konya merkezde inşaat işçiliği yaptı. 1983 yılında Burdur Eğitim Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra 1983-1990 yılları arasında Mardin’de, 1990-1994 yılları arasında Konya-Karapınar’da sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra Konya merkeze atandı. 1999 yılında Açık Öğretim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Lisansını tamamladı. 2014 yılı Ağustos ayında emekli oldu.

Bugüne kadar çeşitli yarışmalardan şiir dalında bir birincilik, iki ikincilik ödülü almıştır. Yine hikâye yazma dalında bir ikincilik, Karikatür dalında üç birincilik, iki ikincilik ödülü almıştır. En son ödülünü Konya ili, Selçuklu Belediyesinin “Belediye ve İnsan” konulu düzenlemiş olduğu karikatür yarışmasında mansiyon ödülünü almıştır. İki kere kişisel resim sergisi açmıştır. Yeni Konya Gazetede haftalık olarak elli iki sayı karikatür sayfası yayınlamıştır.

İlkokul 1.sınıflara yönelik okuma yazma seti, 2, 3 ve 4. sınıflara yönelik test kitapları yayınlanmıştır.

Şiirleri Mavera, Eylül, Öğretmen, Karapınar Öğretmenler Günü Dergisi, Konya Öğretmenler Günü Dergilerinde yayınlanmıştır. Ayrıca Konya Kültür Gazetesi, Yeni Meram, Merhaba ve Yeni Konya Gazetelerinde şiirleri yayınlanmıştır. Merhaba, Yeni Konya Gazetelerinde, Gaziantep Öğretmen Dergilerinde karikatürleri yayınlanmıştır. Çeşitli dergi kapakları dizaynını gerçekleştirmiştir. Dostlarına ait beş kitabın kapağını hazırlamıştır.

izvit.com sitesi editörlüğü ve Ermenek Haber sitesini yedi yıl yöneticiliğini yapmıştır. Şu anda ise medyaermenek.com haber sitesinin sahibi ve yöneticiliğini yapmaktadır.

Sbide Kenti Antik-Yukarı Çağlar Kitabını 15 Eylül 2015 te yayımlanmıştır. İkinci kitabı Torosların Yukarısı Ermenek kitabını Şubat 2017'de yayınlamıştır. Ayrıca şiir, hikâye, masal, araştırma ve derleme çalışmaları yayınlanmayı beklemektedir. Çeşitli yerlerde yayınlanan şiirlerinden biri Gurbet Sanatçısı Sayın Niyazi Serci tarafından bestelenerek cd olarak satışa sunulmuş, bir şiirini de kendisi besteleyerek ulusal bayramlarda öğrencilerine söyleterek büyük beğeni toplamıştır.

 Evli olup, iki kız, bir oğlu ve iki kız torunu vardır.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha